TERA kooli külastus.
Täna käisime erakoolis TERA.
Lootsin väga, et näen midagi väga uudset, seda mida mujal pole.
Esimene samm - VR prillid
Koolis on väike ruum, kus saab VR-prillidega õppetööd läbi viia. Kahjuks, algas tutvustus enne tunni algust ning seega tuli välja et mina hilinesin ning ei näinudki sissejuhatust.
Tänu toredatele kursakaasele sain teada, mille jaoks prille kasutada saab. Eriti mulle meeldis näide, et saab proovida, kuidas elab autist. See oleks küll õpetlik, tasub läbi proovida (ühe refleksiooni seminari asemel ning siis lühidalt kirjutada sellest, kuidas oli ning mida õppisin).
Toas oli hea kohvi lõhn. Kahjuks, kohvi ei pakkutud. Kahju, sest oli just lõunaaeg ning lõunat ma süüa ei jõudnud (ikka kooli õigeks ajaks jõudmise eesmärgil). Kui ei oleks kohvilõuna, oleks lihtsam olla.
Rännak mööda kooli
Edasi pakkuti meile rännata mööda kooli et jõuda matemaatika klassi. Tee peal oli näha palju õpilasi, kes veetsid aega nutitahvlites (see on oodatav, kuid mitte soovitav). Minu heaks meeleks oli nii õues kui ka koolis päris palju õpilasi, kes leidsid endale teise tegevuse: jooksid ringi, mängisid pärismänge jne. Kool on
liikumisele kutsuv kool.
Matemaatika klass
Matemaatika klassis saime vastuseid kooli vastuvõtukorra ning kohatasu kohta. Saime natuke vaadata interaktiivse tahvli kasutamist. Näidati, kuidas saab äppis õppida programmeerimist (keskkond - 3D - hea; redaktor - tekstiline - võiks olla hea, kuid ma ei leidnud, kuidas saab sellest käske teise kohta lohistada või copy/cut-paste võimalusi; ingliskeelne kuid pigem väikstele mõeldud; tekstiline redaktor, pigem lugesin et väikestele sobivad paremini blokkid - kokkuvõttes ei tea, kas lähenemine on effektiivne või on applist sõltuv). Nägime õunamaitselisi automaagilisi lahendusi: classroom, appleTV - on mugav. Sain aru, et tahvlite kasutamine ei ole mitte igapäevane, pigem on erakordne tegevus tunnis.
3D-printerid, robootikaring jne
Kõrval majas viiakse läbi ringe. Seal saab printida 3D-printeriga. Seal on ka robootikaringi kodu.
Saime kasutada SketchUp programmi. Miks? IT didaktikas just soovitati meile sellest programmist kaarega mööda minna, "on vigane". Natuke imelik tunne jäi - sain natuke lohistada programmis paar instrumendi: mis tuli välja, kas tuli välja, ei tekkinud tunnet, et midagi õppisin. Ehk - kuidas siis kasutada: sama ajaga võiksime läbi mängida väikese töölehe. Kahjuks, ma ei saanud aru, kuidas 3D-printeri kasutamine õppeprotsessi lõimitud on. Mis ongi hetkel minu jaoks kõige suurem küsimus. Printer ei ole loodussõbralik, selle kasutamine peaks olema väga mõtestatud.
Arvutiõpetus. Teemad mida õpetatakse. Mis klassis?
Väga kahju, et saanud tutvuda kooli ikt-ainekavaga. Väga tahaks teada, milles koosneb kooli innovaatilisus, mis klassis mida õpitakse. Milliseid rolle ja it-töökohti on.
Näiteks, sain sel nädalal kuulata GAG'i kohta (HITSA veebiseminar), neil on kogu info süstematiseeritud ja palju on avaliku infot:
Ainekava:
https://docs.google.com/document/d/1MmsndMgDxC7Jyof_WSEuLg08qzGqAr9tWwSdvEF84eQ/edit
kasutatavad õpikeskkonnad:
https://docs.google.com/document/d/1zgeNSpoqRhzNvxMch3LkFtjCdWgt9t31ZHro9GWaZkY/edit
Oleks just huvitav võrrelda.
Mida sain teada?
Sain teada, kus kool asub. Olen koolist kuulnud mitmest kohast, tahtsin seda oma silmaga näha. Ei saanud näha midagi sellist, mis tekitaks minus ahhaa-tunne: võtame vidinaid kasutusele. Kõige rohkem meeldis klassiukse peal olev päkapiku mäng (lamineeritud, paberist).